o léčbě

průběh ortodontické léčby

20190521-_DSC4286
1.návštěva (s doporučením ZDARMA)
Konzultace
Při první návštěvě se s Vámi seznámíme a provedeme základní intraorální vyšetření. Toto vyšetření zahrnuje hodnocení skusu, nepravidelného postavení jednotlivých zubů a celkového stavu chrupu. Na základě zjištěné ortodontické anomálie a Vašich požadavků Vám navrhneme vhodný typ aparátu pro následnou léčbu. Pokud budete léčbu zvažovat, objednáme Vás na vstupní vyšetření, které je nezbytné pro zhotovení konkrétního léčebného plánu.
1.návštěva (s doporučením ZDARMA)
topbanner_customer-pro_trios
2. návštěva
Vstupní vyšetření
Pokud se po konzultaci rozhodnete pro léčbu, je pro samotné naplánování léčby nezbytné zhotovit ortodontickou dokumentaci. Vstupní vyšetření zahrnuje sken zubů, fotodokumentaci, a zhotovení rtg snímků. Získaná data detailně proměřujeme, zpracováváme. Na základě těchto zpracovaných dat sestavíme detailní léčebný plán, jeho případné varianty a definitivní cenový rozpočet. Po konzultaci a podpisu léčebného plánu je možné zahájit naplánovanou ortodontickou terapii.
2. návštěva
20190521-_DSC4312
3.návštěva
Léčebný plán
Na základě detailní analýzy skeletálních a dentálních parametrů Vám navrhneme konkrétní možnosti léčby, upřesníme předpokládanou dobu terapie a cenový rozpočet. Léčebný plán s Vámi zkonzultujeme. Pokud budete souhlasit, objednáme Vás na nasazení rovnátek, případně otiskneme Váš chrup pro zhotovení snímacího aparátu.
3.návštěva
clear-braces-featured
pravidelné kontroly
Léčba
Podle zvoleného léčebného plánu Vám nasadíme fixní aparát nebo odevzdáme snímací aparát. Provedeme s Vámi nácvik dentální hygieny a poučíme Vás o funkci a o potřebné péči o aparát. Následují běžné kontroly, při kterých aktivujeme aparát a kontrolujeme jeho správnou funkci.
pravidelné kontroly
airdrie-dental-smile-aligners-2.jpg
kontroly retence
Ukončení aktivní léčby a retence
Po dosažení požadovaného výsledku Vám aparát pomocí speciálních nástrojů bezbolestně sundáme. Zuby očistíme od zbytků fixačního materiálu. Zhotovíme fotodokumentaci a na základě typu léčené ortodontické anomálie zhotovíme retenční aparát pro udržení dlouhodobě stabilního výsledku.
kontroly retence
vstupní vyšetření

je nezbytné pro zahájení aktivní ortodontické léčby.

na tomto snímku hodnotíme polohu a sklon zubů v čelistních kostech, směr a intenzitu růstu čelistních kostí a stanovujeme limity ortodontické léčby. V případě skeletálních vad plánujeme velikost a směr chirurgického posunu včetně změn profilu.

hodnotíme počet zubů, přítomnost nadpočetných zubů, směr erupční dráhy jednotlivých zubů (zejm. špičáků) paralelitu kořenů, jejich tvar a velikost a také další faktory, které mohou ovlivnit ortodontickou léčbu (čelistní kloub, biologický faktor zubů atd.).

na skenech zubů měříme šířku zubních oblouků, velikost jednotlivých zubů a prostoru pro ně. Porovnáváme poměr šířky horních a dolních zubů a případně plánujeme stripping pro dosažení správného a stabilního skusu. Na skenech je možné provést přesnou přestavbu zubů a vizualizaci výsledku.

na extraorálních fotografiích hodnodnotíme úsměv a profil, a detailně plánujeme estetiku po ortodontické léčbě. U složitějších případů provádíme virtuální přestavbu, tzv. digital smile design. Na intraorálních snímcích hodnotíme kvalitu skloviny, stav parodontu a tvar jednotivých zubů.

Všechna tato data porovnáváme s intraorálním a extraorálním vyšetřením a na jejich základě sestavujeme detailní léčebný i cenový plán.

máte zájem o naše rovnátka?

Objednejte se na nezávaznou konzultaci, která je ZDARMA.