o léčbě

průběh ortodontické léčby

vstupní vyšetření

je nezbytné pro zahájení aktivní ortodontické léčby.

na tomto snímku hodnotíme polohu a sklon zubů v čelistních kostech, směr a intenzitu růstu čelistních kostí a stanovujeme limity ortodontické léčby. V případě skeletálních vad plánujeme velikost a směr chirurgického posunu včetně změn profilu.

hodnotíme počet zubů, přítomnost nadpočetných zubů, směr erupční dráhy jednotlivých zubů (zejm. špičáků) paralelitu kořenů, jejich tvar a velikost a také další faktory, které mohou ovlivnit ortodontickou léčbu (čelistní kloub, biologický faktor zubů atd.).

na skenech zubů měříme šířku zubních oblouků, velikost jednotlivých zubů a prostoru pro ně. Porovnáváme poměr šířky horních a dolních zubů a případně plánujeme stripping pro dosažení správného a stabilního skusu. Na skenech je možné provést přesnou přestavbu zubů a vizualizaci výsledku.

na extraorálních fotografiích hodnodnotíme úsměv a profil, a detailně plánujeme estetiku po ortodontické léčbě. U složitějších případů provádíme virtuální přestavbu, tzv. digital smile design. Na intraorálních snímcích hodnotíme kvalitu skloviny, stav parodontu a tvar jednotivých zubů.

Všechna tato data porovnáváme s intraorálním a extraorálním vyšetřením a na jejich základě sestavujeme detailní léčebný i cenový plán.

máte zájem o naše rovnátka?

Objednejte se na nezávaznou konzultaci, která je ZDARMA.